Horské chaty so psom: Vysoké Tatry

Na ktoré horské chaty smiete so psíkom?

Plánujete výlet so psíkom a chceli by ste prespať na niektorej horskej chate? V článku sa dozviete, na ktorých horských chatách vo Vysokých Tatrách vás ubytujú s domácim miláčikom.


Vďaka horským chatám si viete naplánovať víkend plný turistiky a zároveň zažijete skvelú zábavu a spoznáte nových ľudí, ktorí vám poradia zaujímavé trasy a triky. Viete, ktoré horské chaty na Slovensku vás ubytujú aj so psíkom?

Od 1.1.2024 platia v TANAPe nové pravidlá pri pohybe so psíkom.
Chata pod Soliskom

Horská chata sa nachádza priamo na zjazdovke a je otvorená celoročne. Bohužiaľ, ubytovať sa so psíkom nie je na chate možné.

Chata pri Popradskom plese

Ľahko dostupná Chata pri Popradskom plese poskytuje ubytovanie so psíkom. Poplatok za psíka je 25€ na noc. V okolí je celoročne otvorený turistický chodník, ktorý vedie do Sedla pod Ostrvou a chata je aj ideálnym východiskom pre prvé zjazdy na skialpoch pre začiatočníkov. Susedná Majláthova chata nedovoľuje pohyb psíka vnútri v chate.

Kam sa vo Vysokých Tatrách vybrať na prvé ski túry? Prečítajte si tipy pre začiatočníkov na skialpoch.
Chata pod Rysmi

Najvyššie položená vysokohorská chata na Slovensku je otvorená len v letnej sezóne, čiže každý rok od 15. júna do 31. októbra. Pobyt so psíkom bohužiaľ nie je možný a aj samotný výstup so psíkom ku chate je zakázaný.

Sliezsky dom

Luxusný horský hotel s vlastným wellnesom ponúka ubytovanie aj pre psíčkarov. Poplatok za domáceho miláčika je 20€ na noc. K chate vedie upravená asfaltka, ktorá je v lete ideálna na výstup na bicykli a v zime na skialpoch. Bohužiaľ, za chatou je pohyb so psíkom už zakázaný.

Zamkovského chata

Na celoročne otvorenej chate môžete sa po dohode smelo prespať aj so psíkom, doplatok za domáce zviera bol 10€ na noc. Horská chata však už bohužiaľ tiež spadá do územia, kde psík nesmie.

Ako sa obliecť na zimnú turistiku? Prečítajte si článok s tipmi na lacnú a kvalitnú zimnú výbavu.
Téryho a Zbojnícka chata

Druhá najvyššie položená horská chata na Slovensku vás rada privíta v každom ročnom období, prenocovanie so psíkom je však zakázané. Na Zbojníckej chate platia rovnaké pravidlá, obe horské chaty sa navyše nachádzajú v pásme, v ktorom je podľa nových pravidiel zakázané pohybovať sa so psíkom.

Skalnatá chata

Zrekonštruovaná horská chata pri zjazdovke poskytuje ubytovanie len pre dvojnohých. 🙂 Chatári majú psíkov radi a pokojne ich vpustia aj dovnútra, avšak podľa nových pravidiel ani sem nesmú labkáči.

Chata pri Zelenom plese

Bohužiaľ, ani k Chate prezývanej Brnčalke sa so psíkom podľa nových pravidiel nesmie. Na Chate Plesnivec platia rovnaké pravidlá. Jediná prechádzka, ktorú môžete podniknúť so psíkom, je pod rázcestie pod Muráňom z Tatranskej Javoriny.

Dog friendly hotely vo Vysokých Tatrách

Ak preferujete komfort a radšej by ste strávili pobyt s vašim miláčikom v pohodlí, odporúčam pár dog friendly hotelov:


V Grand Hoteli Smokovec vás radi ubytujú aj so psíkom, platí sa jednorazový poplatok 15€. Hotel má skvelú polohu v srdci Starého Smokovca, odkiaľ sa môžete so psíkom vybrať aspoň na Hrebienok. Pokračovať môžete bez psíka na Rainerovu alebo Zámkovského chatu a vyjsť si až k Téryho alebo Zbojníckej chate.


V Tatranskej Lomnici sa ubytujte s domácim miláčikom v Grand Hoteli Praha. Poplatok sa od roku 2022 zvýšil na 30€ za psíka. So svojou polohou je hotel ideálnym východiskom na ľahké túry na lyžiach alebo na letnú prechádzku cez Tatranské Matliare.


Pri návšteve Ždiaru sa ubytujte v pet friendly Grand Hoteli Strachan Bachledka. Ubytovanie so skvelou polohou a výhľadom na Belianske Tatry ponúka množstvo atrakcií, ktoré môžete absolvovať so psíkom. Okrem populárneho chodníka v korunách stromov sa môžete prejsť na Antošovský vrch alebo po turistickej značke medzi lyžiarskymi strediskami Strachan a Strednica.

Pri návšteve národného parku nezabúdajte:

Psík musí byť na vôdzke a v interiéri by mal nosiť náhubok. Zvoľte pre vás a vášho miláčika adekvátnu aktivitu, ktorú si užijete. Pred túrou sa uistite, že ju zvládne aj psík a vynechajte náročné reťazové úseky. Preplnené zjazdovky sú pre psíka nebezpečné a môže sa vážne zraniť. Počas skitúry majte psíka pripnutého o postroj a dbajte aj na vhodné ošatenie.

Rešpektujte pravidlá národného parku a majte po ruke vrecká, aby sme si naďalej mohli užívať výlety so psíkmi. 🙂 Vedeli ste, že v poľských Tatrách je vstup do národného parku so psíkom zakázaný? Jedinou výnimkou je Dolina Chocholowska. 

V ďalšom článku si povieme o horských chatách v Západných a Nízkych Tatrách.

2 comments

  1. Dobrý. Myslíte že z Hrebienka ku najbližšiemu z vodopádov Studeného potoka nám hrozí pokuta keď pôjdeme so psíkmi? Je tam cesta ale asfaltka to nie je tak si nie som istá že čo a ako 😔

Write a response

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close

Jesika Žáková - Hiking & Guides


© Copyright 2022. All rights reserved.
Close