Jarný pobyt v hoteli Tri Studničky

Hľadáte tip na jarnú dovolenku a chcete spojiť oddych s kvalitnou lyžovačkou? Prečítajte si moju recenziu adult friendly hotela Tri Studničky v Nízkych Tatrách.

Prečo si vybrať pobyt v hoteli Tri Studničky? Tento štýlový boutique hotel v Demänovskej doline v srdci Nízkych Tatier je jedným z mála adult friendly hotelov na Slovensku.  Čo znamená adult friendly? V podstate to znamená, že hotelové služby sú prispôsobené dospelému zákazníkovi, nie rodinám s deťmi. V hoteli Tri Studničky preto nenájdete detský kútik, detské menu, postieľky a hlavne, detský hluk. 🙂 Pobyt v hoteli je ideálny pre páry, skupiny kamarátov, aj solo pobyt. Pokiaľ sa rozhodnete cestovať s deťmi a hľadáte plný komfort v rámci detského vybavenia a služieb, vyberte si napríklad Hotel Grand Jasná alebo Hotel Srdiečko na južnej strane Chopku.

Hľadáte tip na jarný pobyt? Prečítajte si recenziu hotela Srdiečko v Nízkych Tatrách.
Wellness

Hotel ponúka masáže a ošetrenia a počas víkendu aj špeciálne saunové rituály. Vo wellnesse nájdete dve vírivky, vonkajšiu a vnútornú a dve sauny – fínsku a infrasaunu. Tie sú však počas hlavnej sezóny bohužiaľ až príliš preplnené. Rezervujte si čas svojho relaxu vopred! Hotelový wellness je k dispozícii každý deň od 14:00 do 21:00 večer, po 19-tej sa môže stať, že svoj oddych strávite čakaním v relaxačnej zóne. Časť wellness centra sa nachádza vonku pri potôčiku, ktorý môže slúžiť aj na schladenie sa po horúcej saune. Výhľady a okolie hotela dotvárajú skvelú atmosféru, ak si chcete užiť wellness len pre seba, môžete si zarezervovať aj privátnu vírivku. Takýto zážitok vás vyjde 75€ na 70 minút pre 2 osoby, v cene je zahrnutá fľaša prosecca a ovocná misa.

Gastronómia

V hoteli nájdete štandardné služby. Polpenzia zahŕňa štvorchodovú večeru, na výber sú dve mäsité a jedno bezmäsité jedlo, kuchári však radi vyhovejú aj pri intoleranciách a alergiách, stačí vopred informovať personál. Ak máte v pláne privstať si na Fresh Track a užiť si prvé jazdy na čerstvo upravených zjazdovkách, hotelové raňajky nebudete stíhať. Stačí požiadať na recepcii a raňajky vám pripravia vo forme balíčka. Inak prebiehajú raňajky formou klasických bufetových stolov. Gastronómiu hotela hodnotím ako priemernú, nápojová ponuka bola na môj vkus príliš klasická a jedálne menu obsahuje hlavne mäsité špeciality.

Tipy na aktivity v okolí

Liptov je bohatý na aktivity a preto sa počas pobytu v hoteli Tri Studničky naozaj nebudete nudiť. V okolí hotela sa nachádzajú hneď 2 unikátne slovenské jaskyne, Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody, obe patria medzi jedinečné svojho druhu. Z hotela vedie cesta  priamo na výhliadkový vrch Demänovská hora, túra vám pri dobrej kondícii zaberie približne 2-3 hodiny, neďaleko začína aj trasa na vrch Siná alebo sa môžete vydať opačným smerom na Krakovu hoľu, odkiaľ je jeden z najkrajších výhľadov na celý hrebeň Vysokých Tatier. Ak by vám to nestačilo, túru si môžete predĺžiť až na jeden z najpopulárnejších turistických míľnikov, na vrch Poludnica.

Prečítajte si 15 tipov na jarnú turistiku na Slovensku
jesikazakova
Lyžovačka v cene pobytu

Výhodou pobytu sú skipasy v cene, ktoré môžete využiť aj ako aquapassy vo vodných parkoch Tatralandia a Bešeňová. Počas celého pobytu využívate výhody vášho Gopass členstva. Stačí si priradiť Gopass kartu k vášmu kontu a automaticky zbierate body, ktoré neskôr využijete napríklad na svahu.

Vďaka mobilnej Gopass aplikácii si pohodlne z hotelovej izby skontrolujete stav zjazdoviek a zistíte, ktoré lanovky sú v prevádzke v deň vášho výletu. V appke si ľahko zakúpite aj lístky na prvé ranné jazdy na menčestri. Počas celého dňa v Jasnej využívate výhody a zľavy Gopass členstva.

Čo by som hotelu Tri Studničky vytkla?

Mojim jediným sklamaním počas pobytu bola doprava. Počas dňa sa z hotela do strediska dostanete pohodlne skibusom, ak by ste si však chceli užiť večernú party v Happy Ende, jedinou možnosťou je miestny taxík. Rovnako je to aj s rannými prvými jazdami, na Fresh Track sa dostanete jedine vlastným autom, alebo taxíkom. Ten však stojí až 15€ za jednosmernú jazdu, rovnako draho vám zabezpečí odvoz aj samotný hotel. Ak nemáte v pláne takúto formu zábavy, všetky ostatné služby sú na dobrej úrovni a čarovná atmosféra v srdci prírody zaistí dokonalý oddych v Nízkych Tatrách.

Lyžovačku ako v Jasnej nezažijete nikde inde na Slovensku, nezmeškajte to a užite si veľkonočný pobyt. Ubytovanie si rezervujete TU.

Write a response

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close

Jesika Žáková - Hiking & Guides


© Copyright 2022. All rights reserved.
Close