Horské chaty so psom: Veľká Fatra

Plánujete výlet so psíkom a chceli by ste prespať v niektorej horskej chate alebo v útulni? V článku sa dozviete, kde vás vo Veľkej Fatre ubytujú s domácim miláčikom.

Chystáte sa na hrebeňovku Veľkej Fatry alebo si len chcete užiť víkend s prespávačkou v horskej chate alebo v útulni? Vďaka horským chatám si naplánujete víkend plný turistiky a zároveň zažijete skvelú zábavu a spoznáte nových ľudí, ktorí vám poradia zaujímavé trasy a triky. Zistite, kde vás ubytujú so psíkom:

Chata pod Borišovom

Chata sa nachádza priamo na hrebeni Veľkej Fatry hneď pod rovnomenným vrchom Borišov. K dispozícii má tri šesťposteľové a jednu dvojposteľovú izbu. Pri rezervácii dvojposteľovej izby je možné ubytovať sa aj so psíkom. Poplatok za psíka je 7€ na noc.

Chata pod Borišovom @Balázs Szarka
Limba – útulňa pod Rakytovom

Sympatická útulňa pod vrchom Rakytov bohužiaľ nie je dog friendly. V útulni je zakázaný pohyb domácich zvierat, psík však smie prespať v drevárni za chatou alebo priamo pred útulňou Limba. Kapacita je 15 lôžok na matracoch, treba si však priniesť vlastný spacák.

Horský hotel Kráľova studňa

Kráľova studňa ponúka ubytovanie v hotelovej, aj v turistickej časti. Horská ubytovňa Kráľova studňa je otvorená počas celého roka a disponuje kapacitou 47 lôžok v hotelovej časti a 29 lôžok v 4-och turistických izbách.

Pobyt so psom je povolený len v turistickej časti horskej ubytovne, psík má zakázaný pohyb v hotelovej časti v záujme ostatných hotelových hostí. Poplatok za psa je 10€ a chatárov treba vopred informovať.

Horský hotel Smrekovica

Ak hľadáte pohodlné ubytovanie pod hrebeňom Veľkej Fatry, v horskom hoteli Smrekovica vám povolia pobyt s labkáčom. Horský hotel pod Smrekovicou si za psíka účtuje poplatok 10€ na noc. Smrekovica ponúka aj turistické ubytovanie pre backpackerov, cena je 19€/osoba za noc.

Májekova chata

Horskú chatu nájdete priamo pod lanovkou strediska Malino Brdo. Na Májekovej chate sa môžete ubytovať aj so psíkom, a to bez poplatku, je však potrebné oznámiť to pri rezervácii. Chata ponúka ubytovanie pre 42 ľudí so spoločnými WC a sprchami na chodbách, všetky izby disponujú samostatným umývadlom.

Hrebeňom Veľkej Fatry @Balázs Szarka
Salaš pod Suchým @Balázs Szarka
Horské útulne

Po ceste hrebeňom Veľkej Fatry nájdete menšíe i väčšie útulne, ako napríklad Salaš pod Suchým, Salaš Mandolína, Koliba pri sedle Príslop, alebo menší Salaš pod Chyžkami. Minule sa ma kamarátka spýtala, či na týchto salašoch dobre varia, a veru nie, v útulniach žiadne občerstvenie nenájdete.

V letnej sezóne zvyknú byť útulne preplnené turistami, rešpektujte ostatných a nechajte psíka prespať vonku pred útulňou. Pokiaľ psík nie je zvyknutý spať bez vás, opýtajte sa ostatných, či im to neprekáža.

V neposlednom rade sa uistite, že psík zvládne aj dlhšiu trasu, aby bola turistika rovnako veselá pre vás, aj pre havkáča.Vynechajte náročné reťazové úseky a preplnené zjazdovky, pre psíka sú nebezpečné. Počas skitúry majte psíka pripnutého o postroj a dbajte aj na vhodné ošatenie. Rešpektujte pravidlá národného parku a majte po ruke vrecká, aby sme si naďalej mohli užívať výlety so psíkmi.

Zaujal vás blog? Prihláste sa na odber a čítajte ďalšie moje články.

Write a response

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close

Jesika Žáková - Hiking & Guides


© Copyright 2022. All rights reserved.
Close