Nový Zéland: 20 najkrajších miest

Plánujete výlet do tejto nádhernej krajiny a hľadáte tipy na najkrajšie miesta? V roku 2018 som mala možnosť žiť a pracovať na Novom Zélande. Na južnom ostrove sme si kúpili prerobené auto, v ktorom sme precestovali južný a severný ostrov. Počas nášho tripu sa nám podarilo precestovať hlavne južný ostrov.

Bohužiaľ, v tej dobe som ešte neblogovala. Namiesto toho, aby som sa pokúšala spomenúť si na všetky epické veci, ktoré sa dajú vidieť a robiť po celej krajine, rozhodla som sa dať dokopy kompiláciu 20-tich miest, ktoré ma najviac očarili.

Kedy a ako sa vybrať na cestu?

Najdôležitejšia vec, ktorú si treba uvedomiť je, že Nový Zéland má ročné obdobia, ktoré sú opačné ako na severnej pologuli, čo znamená, že naše leto je ich zimou, naša jeseň je ich jar. Či už si požičiate kempervan, v ktorom budete bývať, alebo si booknete hostely, na väčšinu presunov budete potrebovať dopravný prostriedok.

1. That Wanaka Tree

Známa vŕba, ktorú poznáte z Instagramu sa nachádza na južnom konci jazera Wānaka v rovnomennom mestečku na južnom ostrove.

2. Milford Sound


Milford Track, považovaný za jednu z najlepších túr na svete, sa nachádza v národnom parku Fjordlands a je jednou z Great Walks na Novom Zélande. Ak nemáte 5 dní na turistiku, vyberte sa aspoň na 1-dňovú exkurziu z Queenstownu spojenú s plavbou.

3. Tunnel Beach

Preskúmajte morom vytesané pieskovcové útesy, skalné oblúky a jaskyne. Táto pláž sa nachádza neďaleko mestečka Dunedin na úplnom konci ostrova.

4. Hooker Valley

Jedna z najznámejších a najkrajších túr na Novom Zélande, ktorá vás zavedie k priezračnému jazeru. Je to veľmi jednoduchá túra vhodná pre každého, keďže idete skoro celý čas po rovinke.

5. Ben Lomond

Veľmi jednoduchý hike priamo v mestečku Queenstown zaberie dokopy približne 4 hodiny. Z vrcholu si vychutnáte 360° výhľady.

6. Queenstown

Jedno z najkrajších mestečiek, v akom som kedy bývala. Aj napriek tomu, že som v Queenstowne strávila rok, každý deň ma dokázal znovu očariť.

7. Nugget Point Lighthouse

Nugget Point nájdete na pobreží Catlins na južnom ostrove s jedným z najstarších majákov v krajine.

8. Cathedral Caves

Jaskyne sú lákadlom pre návštevníkov The Catlins. Umiestnené v útesoch na severnom konci nedotknutej pláže Waipati.

9. The Catlins

Svet pôvodných lesov, piesočnatých zlatých pláží, trblietavých zálivov, kaskádových vodopádov, skrytých jazier, dier, jaskýň a skameneného lesa.

10. Onsen Hot Pools

Wellness s tým najkrajším výhľadom na okolité hory. Nájdete ho priamo v Queenstowne, rezerváciu si však treba spraviť vopred.

11. Glenorchy

Nachádza sa len 45 minút od Queenstownu na severnom brehu jazera Wakatipu a je vstupnou bránou k turistickým chodníkom. Glenorchy je známe aj z populárnych filmov, ktoré tu boli natočené.

12. Lake Tekapo

Jazero Tekapo je známe svojou farbou, ako aj blízkosťou a prístupom do južných Álp. Mesto sa nachádza v blízkosti národného parku Mount Cook a je domovom mnohých skvelých atrakcií

13. Lake Ohau

Menej slávne jazero Ohau s krásnymi výhľadmi je obľúbené na plávanie, windsurfing a plachtenie.

14. Mt Hutt

Mt Hutt je jedným z najväčších a najvyššie položených ski rezortov na južnom ostrove. Odporúčam ho aj začiatočníkom lyžiarom.

15. Franz Josef Glacier


Ak si máte vybrať jednu aktivitu z novozélandského bucket listu, musí to byť let ponad ľadovec Franz Josef.

16. Punakaiki Pancake Rocks

Unikátna skalná formácia prezývaná podľa tvaru palaciniek sa nachádza na západnom pobreží Južného ostrova.

17. Abel Tasman

Skvelé na Abel Tasman NP je, že je ľahké prejsť rôzne úseky pomocou vodného taxi. Takže aj keď máte len deň alebo dva, stíhate si pozrieť veľkú časť národného parku.

18. Wharariki Beach

Najkrajšia pláž, akú som v živote videla! Poznáte ju z obrazovky Windowsu, naživo je však ešte krajšia. Vyberte sa sem na západ slnka.

19. Victoria Lookout, Wellington

Ak máte obmedzený čas v tomto krásnom mestečku, vyberte sa na výhľadový kopec zvaný Victoria Lookout, užijete si pekné výhľady na Wellington.

20. Omanawa Falls

Prístup k vodopádu je síce oficiálne zakázaný, ale ak nie ste rovnakí rebeli ako ja, pohľad na vodopád si užijete aj z vrchu. Vodopád sa nachádza na severnom ostrove neďaleko mesta Mt Maunganui.

V budúcnosti sa určite dostanem k článku s podrobným itinerárom na 2-týždňový roadtrip s kempervanom.

Write a response

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close

Jesika Žáková - Hiking & Guides


© Copyright 2022. All rights reserved.
Close